W tym roku Ukravtodor odremontuje i zbuduje 150 mostów

W tym roku Ukravtodor odremontuje i zbuduje 150 mostów

Ukrinform
Państwowa Agencja Dróg Ukrainy (Ukravtodor) planuje odremontować i zbudować 150 mostów w 2021 roku.

Jak podał Ukrinform, poinformowała o tym służba prasowa firmy na Facebooku.

Należy zaznaczyć, że dnia 23 lutego na forum „Ukraina 30” Ukravtodor poinformował o pierwszych wynikach Krajowego Programu Remontu Mostów. Program przewidziany jest na lata 2020-2025 i ma na celu remont przestarzałych mostów na Ukrainie. Mowa o mostach, wiaduktach nad kolejami i drogami. W pierwszej kolejności jest to 895 mostów wymagających natychmiastowych remontów i 169 mostów znajdujących się w stanie awaryjnym.

„Renowacja mostów znajdujących się w stanie awaryjnym to kwestia bezpieczeństwa narodowego. Większość konstrukcji przez długi czas nie była utrzymywana na odpowiednim poziomie. Oprócz renowacji obiektów mostowych, program przewiduje ich dokładne zbadanie i inwestycje w kształcenie specjalistyczne” - powiedział Andrej Iwko, szef wydziału rozwoju drogowego firmy Ukravtodor.

Dodał, że w 2020 roku w ramach Krajowego Programu Remontu Mostów wyremontowano 158 mostów. W szczególności oddano do użytku szereg długo budowanych mostów: most Marszyński przez Prut na Bukowinie, mosty na rzekach Lukwa i Dniestr w obwodzie iwano-frankowskim oraz most Busztyński na Zakarpaciu. Większość z nich zaczęto budować ponad 15 i 20 lat temu.

Również w 2020 roku wznowiono prace na moście w Zaporożu. W grudniu uruchomiono już przejście w górnej części mostu dźwigarowego z Baburki do Chorticy. Teraz pływający dźwig LK-800 przybył do Zaporoża, który zmontuje most wantowy, przygotuje do transportu i montażu 3 odcinki mostu. Pełne zakończenie projektu planowane jest na koniec 2022 roku.

Podanorównież, że w tym roku rozpocznie się budowa mostu w Krzemieńczuku, a także mostu Jampolskiego na rzece Dniestr.

Jak podawał Ukrinform, Krajowy Program Remontu Mostów został ogłoszony przez Prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego w maju 2020 roku. Całkowity budżet programu to 28,7 mld UAH.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-