Ambasadorowie G7 z zadowoleniem przyjęli zobowiązanie Ukrainy do zakończenia korekty programu MFW

Ambasadorowie G7 z zadowoleniem przyjęli zobowiązanie Ukrainy do zakończenia korekty programu MFW

Ukrinform
Ambasadorowie państw G7 na spotkaniu z ministrem finansów Serhijem Marczenką z zadowoleniem przyjęli zobowiązanie Ukrainy do podjęcia niezbędnych działań w celu zakończenia przeglądu programu MFW.

Według Ukrinformu, o tym poinformowano na stronie brytyjskiego oddziału grupy ambasadorów G7 na Twitterze.

„Podczas spotkania z ministrem finansów Marczenką ambasadorowie G7 z zadowoleniem przyjęli zobowiązanie Ukrainy do podjęcia niezbędnych działań, w tym zreformowaniu Naczelnej Rady Sprawiedliwości i kroków w polityce energetycznej, w celu zakończenia korekty programu MFW dla Ukrainy” - powiedzieli dyplomaci.

Ambasadorzy dodali, że wypełnienie tych zobowiązań, a także pozytywne plany, o których słyszeli, w zakresie reformy rolnej i finansowania przejścia na gospodarkę przyjazną środowisku, przyczyni się do stabilności makroekonomicznej i rozwoju Ukrainy.

Jak informowaliśmy, 13 lutego MFW ogłosił zakończenie kolejnej misji korekty programu stand by.

Jak poinformował przedstawiciel-rezydent MFW na Ukrainie Yosta Lyngman, w dniach od 21 do 23 grudnia oraz od 11 stycznia do 12 lutego specjaliści MFW rozmawiali z władzami Ukrainy o postępach we wdrażaniu środków i reform, które są częścią wspieranego przez program stand by harmonogramu prac rządu.   

Przedstawiciel MFW zauważył, że dyskusja była owocna, ale potrzebne są większe postępy na rzecz dokończenia pierwszego przeglądu programu, więc konsultacje i rozmowy będą kontynuowane.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-