Doradca Prezydenta o MFW: Spodziewamy się dalszej współpracy

Doradca Prezydenta o MFW: Spodziewamy się dalszej współpracy

Ukrinform
Ukraina oczekuje dalszej współpracy z Międzynarodowym Funduszem Walutowym.

Ołeh Ustenko, doradca prezydenta Wołodymyra Zełenskiego do spraw gospodarczych, powiedział o tym w Radiu NV, podał Ukrinform.

Według niego, obecnie nie ma powodów do niepokoju ze względu na oświadczeń MFW o współpracy z Ukrainą.

„Nie widzę poważnych problemów, nie sądzę, abyśmy od razu zaczynali się martwić o oświadczenia MFW - zdecydowanie nie warto. Po pierwsze, oczekujemy kontynuacji współpracy. Po drugie, kraj jest na trajektorii wzrostowej” - powiedział Ustenko.

Powiedział, że jedynym „wąskim gardłem” w negocjacjach Ukrainy z MFW jest „przywrócenie ukraińskiej architektury antykorupcyjnej”.

Doradca prezydenta dodał również, że przedstawiciele MFW prowadzą obecnie rozmowy z Ministerstwem Finansów, Ministerstwem Sprawiedliwości i Narodowym Bankiem Ukrainy. Negocjacje te dotyczą „aspektów prawnych, a nie całej gospodarki”.

Jak informowaliśmy, dnia 13 lutego MFW ogłosił zakończenie kolejnej misji przeglądu programu stand-by.

Według przedstawiciela MFW-rezydenta na Ukrainie Yosty Lyngmana, dyskusje koncentrowały się na wzmocnieniu zarządządu Banku Narodowego; ulepszeniu ram prawnych i regulacyjnych nadzoru bankowego i naprawy finansowej; środkach mających na celu zmniejszenie średniookresowego deficytu budżetowego; inicjatyw legislacyjnych mających na celu odbudowę i wzmocnienie infrastruktury antykorupcyjnej i wymiaru sprawiedliwości, a także dyskusji związanych z działaniami w sektorze energetycznym.

Przedstawiciel MFW zauważył, że dyskusja była owocna, ale potrzebne są większe postępy na rzecz dokończenia pierwszego przeglądu programu, więc konsultacje i rozmowy będą kontynuowane.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-