Ukraina po raz pierwszy definiuje pojęcie bezpieczeństwa gospodarczego - Ministerstwo Gospodarki

Ukraina po raz pierwszy definiuje pojęcie bezpieczeństwa gospodarczego - Ministerstwo Gospodarki

Ukrinform
Strategia bezpieczeństwa gospodarczego powinna stać się kluczowym dokumentem dla kształtowania polityki państwa w zakresie zapewnienia suwerenności gospodarczej.

Tak stwierdziła wiceminister rozwoju gospodarczego, handlu i rolnictwa Ukrainy Swetłana Panaiotidi podczas dyskusji nad projektem Strategii bezpieczeństwa gospodarczego do 2025 roku - informuje Ukrinform w odniesieniu do służby prasowej Ministerstwa Gospodarki.

„Po raz pierwszy na poziomie legislacyjnym zdefiniowaliśmy samą koncepcję bezpieczeństwa ekonomicznego, a także główne wyzwania gospodarcze i zagrożenia dla bezpieczeństwa Ukrainy oraz sposoby ich przezwyciężania” - powiedziała Panaiotidi.

Należy zauważyć, że strategia oparta jest na priorytetach narodowych interesów gospodarczych i wyznacza cele, kierunki, zadania i mechanizmy polityki państwa w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa ekonomicznego.

Dokument zawiera szczegółową ocenę stanu bezpieczeństwa ekonomicznego oraz identyfikuje zagrożenia dla głównych elementów bezpieczeństwa ekonomiczno - finansowego, przemysłowego, inwestycyjnego i innowacyjnego, makroekonomicznego.

Ministerstwo Gospodarki jest przekonane, że realizacja strategii wprowadzi przejrzysty system ciągłego monitorowania stabilności gospodarczej i corocznej systematycznej oceny stanu bezpieczeństwa ekonomicznego, a także zwiększy polityczną odpowiedzialność za jej wyniki.

Obecnie projekt strategii przechodzi ekspertyzę prawną w Ministerstwie Sprawiedliwości oraz antykorupcyjną w NAPK, podczas gdy dyskusja publiczna w formie elektronicznej trwa.

Projekt Strategii Bezpieczeństwa Gospodarczego powstał zgodnie z przyjętym dekretem Prezydenta Ukrainy z dnia 14 września 2020 roku nr 392, Strategia bezpieczeństwa narodowego Ukrainy „Bezpieczeństwo ludzi - bezpieczeństwo kraju”.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-