Narodowy Bank Ukrainy wysoko ocenia szanse weryfikacji przez MFW programu stand-by

Narodowy Bank Ukrainy wysoko ocenia szanse weryfikacji przez MFW programu stand-by

Ukrinform
Narodowy Bank Ukrainy wysoko ocenia szanse weryfikacji przez misję Międzynarodowego Funduszu Walutowego programu stand-by.

Jak donosi korespondent Ukrinformu, powiedział to podczas konferencji prasowej prezes Narodowego Banku Ukrainy Kyrył Szewczenko.

„Obecnie trwają prace misji Międzynarodowego Funduszu Walutowego na Ukrainie, szanse weryfikacji programu oceniamy jako dość wysokie. Negocjacje trwają i na pewno osiągniemy pewne postępy” - powiedział Szewczenko.

Jak podawał Ukrinform, dnia 11 stycznia 2021 roku misja Międzynarodowego Funduszu Walutowego wznowiła pracę na Ukrainie w zdalnym formacie. Dnia 9 czerwca 2020 roku Rada Dyrektorów MFW zatwierdziła nowy program stand-by dla Ukrainy na okres 18 miesięcy z łącznym dofinansowaniem w wysokości 5 mld USD. Ukraina otrzymała pierwszą transzę w wysokości 2,1 mld USD dnia 12 czerwca.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-