Szmyhal nazywa utworzenie giełdy jednym z priorytetów rządu

Szmyhal nazywa utworzenie giełdy jednym z priorytetów rządu

Ukrinform
Gabinet Ministrów uważa, że ​​powstanie giełdy będzie oznaczało dodatkowe instrumenty finansowe dla inwestorów krajowych i zagranicznych.

Jak donosi korespondent Ukrinformu, premier Denys Szmyhal powiedział to na posiedzeniu rządu.

„Stworzenie giełdy jest jednym z priorytetów rządu, bo to będzie oznaczało dodatkowe instrumenty finansowe dla inwestorów krajowych i zagranicznych. Fakt, że takiego rynku jeszcze nie mieliśmy, to duża strata dla krajowej gospodarki i fakt, który osobiście uważam za ekonomiczną zbrodnię przeciwko naszemu krajowi. Pracujemy nad naprawieniem tej sytuacji” - powiedział Szmyhal.

Podkreślił, że w najbliższy piątek z inicjatywy rządu rozpocznie się obszerna dyskusja na temat rozwoju Narodowej Strategii Gospodarczej do 2030 roku.

Jak podaje Narodowa Komisja Papierów Wartościowych i Giełdy, według wyników obrotu na rynku zorganizowanym w okresie styczeń - listopad 2020 roku wolumen kontraktów giełdowych wyniósł 282,56 mld UAH, czyli o 0,7% więcej niż w analogicznym okresie 2019 roku. Największy wolumen obrotu instrumentami finansowymi odnotowano na rynkuOWGZ - 276,98 mld UAH (98% łącznego wolumenu kontraktów giełdowych w okresie styczeń-listopad 2020 roku). Obrót papierami wartościowymi koncentrował się na dwóch giełdach - Perspektywa i PFTS, na których zawarto 99,58% wszystkich kontraktów giełdowych.

W ciągu 11 miesięcy 2020 roku Narodowa Komisja Papierów Wartościowych i Giełdy zarejestrowała 62 emisje akcji o wartości prawie 29 mld UAH; to o 33,7 mld UAH mniej w porównaniu z analogicznym okresem w 2019 roku.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-