Państwo pomoże tym, którzy potrzebują dotacji - Szmyhal

Państwo pomoże tym, którzy potrzebują dotacji - Szmyhal

Ukrinform
Państwo na pewno pomoże tym, którzy potrzebują dotacji.

Premier Denys Szmyhal powiedział to na regularnym posiedzeniu rządu w środę, informuje korespondent Ukrinformu.

„Państwo na pewno pomoże ludziom, którzy tego potrzebują. Apeluję do wszystkich ... dla których opłaty komunalne to znaczny wydatek z budżetu rodzinnego, apeluję do złożenia wniosku już dziś. To bardzo proste, bardzo szybkie, można to zrobić online, offline. Można to zrobić na różne sposoby, w tym kontaktując się z instytucjami odpowiednich banków i przez stronę internetową Ministerstwa Polityki Społecznej”- powiedział Szmyhal.

Przypomniał, że trwają prace nad zasadami i mechanizmami na rynku gazu. Chodzi o to, aby wszystkie firmy gazownicze przedstawiały ludziom swoje roczne produkty wiosną lub latem. W związku z powyższym Szmyhal zlecił Ministerstwu Energetyki, Ministerstwu Gospodarki oraz Ministerstwu Polityki Społecznej wraz z NKREKU i AMKU przygotowanie długoterminowych instrumentów dla zbilansowania rynku gazu ziemnego do końca miesiąca.

Jak informował Ukrinform, 13 stycznia przewodniczący Rady Najwyższej Dmytro Razumkow zwołał spotkanie w sprawie taryf energetycznych dla ludności z udziałem premiera Denysa Szmyhala, p.o. ministra energetyki Jurija Witrenko, przewodniczącego NAK Naftohazu Ukrainy Andrija Kobolewa oraz przywódców frakcji i ugrupowań RN.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-