Ukraińskie Międzynarodowe Centrum Finansowe może rozpocząć pracę w 2023 roku - Chromajew

Ukraińskie Międzynarodowe Centrum Finansowe może rozpocząć pracę w 2023 roku - Chromajew

Ukrinform
Ukraińskie Międzynarodowe Centrum Finansowe (UMFC) może zostać uruchomione w 2023 roku.

Jak donosi korespondent Ukrinformu, powiedział to na posiedzeniu rządu przewodniczący Narodowej Komisji Papierów Wartościowych i Giełdy (NKCBFR) Timur Chromajew.

„Między rządem a naszymi amerykańskimi i europejskimi partnerami przygotowano memorandum w sprawie organizacji i utworzenia Ukraińskiego Międzynarodowego Centrum Finansowego. Pomysł stał się możliwy dzięki przyjęciu w ubiegłym roku ustawy o uproszczeniu przyciągania inwestycji ... Przewidywany czas uruchomienia centrum to 2023 rok” - powiedział Chromajew.

Przewodniczący Narodowej Komisji Papierów Wartościowych i Giełdy zaznaczył, że w nowym centrum finansowym będzie działać 5 instytucji: rada doradcza, biuro relacji inwestorskich, centrum arbitrażowe, giełda uniwersalna oraz holding finansowo-infrastrukturalny. Jego zdaniem realizacja projektu uruchomienia UMFC przyspieszy wzrost gospodarczy i poprawi ogólny dobrobyt ludności.

„Według naszych wstępnych obliczeń jest to dodatkowe 2% PKB rocznie. Ponadto jest to uczciwy i przejrzysty proces ustalania cen podstawowych towarów i instrumentów” - powiedział Chromajew.

Jak informowaliśmy, koncepcja rozwoju giełdy na Ukrainie została zaprezentowana dnia 22 października 2020 roku na spotkaniu poświęconym tworzeniu infrastruktury dla rozwoju giełdy na Ukrainie.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-