Zużycie energii elektrycznej spadło o 2% w 2020 roku - Ukrenergo

Zużycie energii elektrycznej spadło o 2% w 2020 roku - Ukrenergo

Ukrinform
Według danych operacyjnych NEK Ukrenergo zużycie energii elektrycznej w zunifikowanym systemie energetycznym Ukrainy w 2020 roku wyniosło 117,7 mld kWh, czyli o 2,1% mniej niż w 2019 roku

Według Ukrinformu, poinformowano o tym na stronie internetowej firmy.

Według ekspertów Ukrenergo, głównymi czynnikami ograniczającymi zużycie energii elektrycznej były wprowadzone środki kwarantanny mające na celu przeciwdziałanie rozprzestrzenianiu się COVID-19.

„Wpłynęło to również na nieznaczną redystrybucję struktury konsumpcji między grupami konsumentów, w szczególności w kierunku wzrostu spożycia przez gospodarstwa domowe, a w kierunku dużego spadku w transporcie, przemyśle, a także wśród odbiorców komunalnych i nieprzemysłowych” – wyjaśniono w spółce.

Zużycie energii elektrycznej w przemyśle w 2020 roku spadło o 3,8% w porównaniu do 2019 roku. W szczególności przemysł maszynowy zmniejszył zużycie energii elektrycznej o 14,7%, transport - o 13,4%, zakłady komunalne - o 5,9%, hutnictwo - o 5,5%.

Największy wzrost zużycia energii elektrycznej w porównaniu do ubiegłego roku wykazał przemysł chemiczny i petrochemiczny (+ 10,6%), produkcja materiałów budowlanych (+ 3%) oraz rolnictwo (+ 2,8%). W ciągu ostatniego roku gospodarstwa domowe zwiększyły spożycie o 3,4%.

Jak podawał Ukrinform, według Państwowej Służby Statystycznej w 2019 roku Ukraina wyprodukowała 151,3 mld kWh energii elektrycznej, o 4,9% mniej niż w 2018 roku.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-