Ukraina pozyskała 49 miliardów dolarów inwestycji zagranicznych – UkraineInvest

Ukraina pozyskała 49 miliardów dolarów inwestycji zagranicznych – UkraineInvest

wideo
Ukrinform
Całkowita kwota skumulowanych bezpośrednich inwestycji zagranicznych na Ukrainie wynosi 49 mld USD.

Jak podaje Ukrinform, stwierdził tak na antenie telewizji Apostrof dyrektor wykonawczy Urzędu ds. Przyciągania Inwestycji (UkraineInvest) Serhyj Ciwkacz.

„Na dzień dzisiejszy całkowita wielkość bezpośrednich inwestycji zagranicznych na Ukrainie wynosi 49 miliardów dolarów” - powiedział Ciwkacz.

Według niego na Ukrainie zachodzi wiele pozytywnych zmian w polityce regulacyjnej. Głównymi osiągnięciami ostatnich lat, zdaniem Ciwkacza, były: reforma systemu obrotu ziemią rolną, przeprowadzenie przejrzystych przetargów na prywatyzację majątku państwowego, liberalizacja przemysłu alkoholowego, udane sprzedaże zezwoleń na eksplorację surowców mineralnych, pierwsze umowy koncesyjne, początek cyfryzacji usług publicznych na dużą skalę, regulacja transportu wodnego i wsparcie państwa dla projektów inwestycyjnych o znacznych inwestycjach.

Zaznaczył jednak, że UkraineInvest widzi problemy, które wciąż wymagają rozwiązania i wspólnie z władzami Ukrainy nad tym pracują.

„Mamy problemy TOP-3, które zawsze pojawiają się w rozmowach z inwestorami - sądy, korupcja i monopol” - powiedział Ciwkacz.

Podkreślił, że państwo podejmuje realne kroki w celu ich rozwiązania, w tym na poziomie legislacyjnym.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-