Ukraina musi wypłacić MFW w tym roku 1,6 miliarda dolarów

Ukraina musi wypłacić MFW w tym roku 1,6 miliarda dolarów

Ukrinform
Wielkość planowanych wpłat przez Ukrainę do Międzynarodowego Funduszu Walutowego w 2021 roku to około 1,6 mld dol., z czego prawie 1,36 mld dol. to spłata kwoty głównej zadłużenia, a 0,26 mld dol. to spłata odsetek.

Jak poinformował Ukrinform, szef Rady Narodowego Banku Ukrainy Bohdan Danyłyszyn napisał o tym na swoim profilu na Facebooku.

„Wielkość planowanych wpłat państwa do MFW w 2021 roku to około 1,6 mld dol., z czego prawie 1,36 mld dol. to spłata kwoty głównej zadłużenia, a 0,26 mld dol. to spłata odsetek. Konieczność refinansowania długu Ukrainy wobec MFW wymaga wypełnienie przez strony zobowiązań wynikających z obowiązującej umowy stand-by, która pozwoli Ukrainie na pozyskanie finansowania z MFW w wysokości ok. 2,9 mld USD, co będzie odpowiadało kwocie 4 transz kredytu w ramach analogicznej kwoty, z których dwie były przewidziane na 2020 rok” - napisał Danyłyszyn.

Zaznaczył, że biorąc pod uwagę spłaty zadłużenia sektora prywatnego (bankowego i korporacyjnego), łączny wolumen wypłat Ukrainy na rzecz nierezydentów w 2021 roku wyniesie około 15,5 mld USD.

Jak informował wcześniej Ukrinform, misja Międzynarodowego Funduszu Walutowego (MFW) wznowiła prace 11 stycznia wraz z pierwszą rewizją programu stand-by dla Ukrainy. Praca będzie kontynuowana zdalnie.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-