Ministerstwo Finansów ujawniło harmonogram spłat długu publicznego

Ministerstwo Finansów ujawniło harmonogram spłat długu publicznego

Ukrinform
Według prognozy Ministerstwa Finansów Ukraina przeznaczy w 2021 roku 585,13 mld hrywien na obsługę i spłatę długu państwowego, który wynikł na dzień 1 stycznia. Szczytowe wypłaty przypadają na marzec, czerwiec i wrzesień.

Jak podaje Ukrinform, świadczą o tym dane na stronie ministerstwa.

Tak więc w marcu wierzycielom trzeba będzie wypłacić 70,69 mld UAH, w czerwcu - 76,80 mld UAH, we wrześniu - 101,77 mld UAH.

Jak wynika ze struktury płatności, 418,80 mld UAH z łącznej kwoty zostanie przeznaczone na obsługę i spłatę zadłużenia wewnętrznego państwa, a 166,33 mld UAH - na zadłużenie zagraniczne państwa.

Wskazane kwoty dotyczą tylko umów obowiązujących na dzień 1 stycznia 2021 roku.

Wcześniej, pod koniec grudnia, w infografikach Ministerstwa Finansów na Facebooku zaznaczono, że w 2021 roku Ukraina przeznaczy na spłatę długu publicznego 468,4 mld hrywien, a kolejne 158,68 mld hrywien na jego obsługę.

Ministerstwo Finansów podało 4 stycznia, że ​​pożyczki krajowe w 2020 roku wyniosły 389,2 mld UAH (94,6% planowanych), a zewnętrzne - 232,3 mld UAH (92,4% planowanych).

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-