Naftohaz zapewnił, że wypadek pod Łubnami nie wpłynął na tranzyt do Europy

Naftohaz zapewnił, że wypadek pod Łubnami nie wpłynął na tranzyt do Europy

Ukrinform
Ukraińskie podziemne magazyny gazu funkcjonują normalnie, wszystkie zobowiązania dotyczące tranzytu gazu do UE są realizowane - rozhermetyzowanie gazociągu Urengoj-Pomary-Użgorod w rejonie Połtawy nie wpłynęło na tranzyt i eksploatację PMG.

Świadczy o tym komunikat Naftohazu opublikowany na Facebooku, donosi Ukrinform.

„Cały system podziemnych magazynów gazu działa normalnie. Ukrtranshaz jest gotowy w razie potrzeby zmienić reżim odbioru gazu na PMG, aby w pełni realizować zamówienia klientów w całości. Również dzięki skoordynowanym działaniom operatorów GTS i PMG zobowiązania dotyczące tranzytu gazu ziemnego z Federacji Rosyjskiej do krajów europejskich zostaną w pełni wypełnione”, podano w wiadomości.

Jak informowaliśmy, 9 stycznia o godzinie 15:50 na polu koło wsi Kałajdyncy (powiat łubieński) w wyniku rozhermetyzowania głównego gazociągu Urengoj-Pomary-Użgorod (średnica 1400 mm) nastąpiła eksplozja, a następnie spalenie wydzielanego się gazu - pochodni. O godzinie 16:05 odcięto dopływ gazu do gazociągu.

17 osad powiatu łubeńskiego, w sumie 2914 gospodarstw domowych, pozostało bez gazu. W tym samym czasie 10 stycznia o godzinie 11:00 specjaliści wznowili dostawy gazu do wszystkich dotkniętych awarią miejscowości.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-