Na rachunkach walutowych Skarbu Państwa jest 58,7 mld - Ministerstwo Finansów

Na rachunkach walutowych Skarbu Państwa jest 58,7 mld - Ministerstwo Finansów

Ukrinform
Na dzień 1 stycznia stan rachunków walutowych Służby Skarbu Państwa wynosił 58,7 mld UAH.

Jak podał Ukrinform, poinformowała o tym służba prasowa Ministerstwa Finansów na Facebooku.

„Są fundusze, i jest ich dość. 2021 będzie rokiem stabilności finansowej i da wszelkie możliwości rozwoju. Na dzień 1 stycznia 2021 roku znajduje się rekordowa kwota środków na rachunkach Służby Skarbu Państwa Ukrainy w ciągu ostatnich 10 lat to 70,7 mld UAH (na EKS 12 mld UAH i na rachunkach walutowych 58,7 mld UAH). I to pomimo faktu, że rok 2020 był rokiem koronawirusa na całym świecie” - głosi komunikat.

Jak podawał Ukrinform, na 1 grudnia 2020 roku saldo na Jednolitym Rachunku Skarbu Państwa wyniosło 19,753 mld UAH. W 2020 roku fiskus zapewnił o 60 mld hrywien więcej wpływów do budżetu niż planowano. Zostało to ogłoszone na nadzwyczajnym posiedzeniu rządu 28 grudnia przez premiera Denysa Szmyhala.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-