Weszła w życie umowa o wolnym handlu między Ukrainą a Izraelem

Weszła w życie umowa o wolnym handlu między Ukrainą a Izraelem

Ukrinform
Od dnia 1 stycznia 2021 roku zaczyna obowiązywać Umowa o Strefie Wolnego Handlu z Izraelem zgodnie z prawem Ukrainy „O ratyfikacji Umowy o wolnym handlu między Gabinetem Ministrów Ukrainy a Rządem Państwa Izrael”.

Według Ukrinformu, porozumienie o strefie wolnego handlu z Izraelem zostało podpisane przez piątego prezydenta Ukrainy i premiera Izraela 21 stycznia 2019 roku w Jerozolimie.

Rada Najwyższa Ukrainy uchwaliła 11 lipca 2019 roku ustawę „O ratyfikacji Umowy o wolnym handlu między Gabinetem Ministrów Ukrainy a Rządem Państwa Izrael”. Jak wskazano w uzasadnieniu do projektu, umowa ma na celu liberalizację handlu towarami między Ukrainą a Państwem Izrael.

Prezydent Wołodymyr Zełenski w sierpniu 2019 roku podpisał ustawę ratyfikującą umowę o wolnym handlu z Izraelem.

Przyczyną zwłoki w ratyfikacji Porozumienia przez Izrael był przebieg wyborów parlamentarnych, które 2 marca 2020 roku odbyły się po raz trzeci z rzędu, gdyż premier Benjamin Netanjahu nie mógł utworzyć rządu po dwóch wyborach w kwietniu i wrześniu 2019 roku.

Jak podawał Ukrinform, prezydent Wołodymyr Zełenski stwierdził, że realizacja postanowień umowy o wolnym handlu między Ukrainą a Izraelem pomoże zwiększyć wzajemną wymianę handlową do 2 mld dolarów.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-