Na Ukrainie podniesiono taryfy na energię cieplną

Na Ukrainie podniesiono taryfy na energię cieplną

Ukrinform
NKREKU zrewidował taryfy na produkcję energii cieplnej dla ludności, organizacji budżetowych i religijnych oraz innych odbiorców na 2021 rok dla 23 TEC i elektrociepłowni.

Jak podaje Ukrinform, powołując się na służbę prasową Komisji, średnia ważona taryfa za dostawy ciepła do ludności dla 23 firm po podwyżce wyniosą 1121,71 UAH / Gcal.

Krajowa Komisja, która realizuje państwowe regulacje w sferze energii elektrycznej i mediów, uzasadniła konieczność podwyższenia taryf na energię cieplną w 2021 roku znacznym zmniejszeniem wolumenu produkcji energii cieplnej, wzrostem funduszu wynagrodzeń koncesjonariuszy, wzrostem cen paliw i surowców energetycznych, a także wzrostem kosztów usług dla dystrybucji gazu ziemnego.

Najmniejszy wzrost dotyczył taryfy dla elektrociepłowni Dniprowska (5,5%), największy - dla OOO Euro-Reconstruction (o 49,7%).

Wśród firm, które znacząco podniosły taryfy dla ludności są elektrociepłownie Noworozdolska i Nowojaworowska (OOO Naftogaz Tepło, o 37,1% i o 34,1%), Bełocerkowska TEC (o 33,2%), OOO Sumytepłoenergo (o 25%), Czernigowska TEC (OOO Tehnova, o 24,1%), a także dwie jednostki kogeneracyjne KP Gortepłowodoenergia (o 33,5%) i KP Chmelnicktepłokommunenergo (o 29,3%).

Jak informowaliśmy, NKREKU ustala taryfy na produkcję ciepła dla 26 koncesjonariuszy o wolumenie produkcji ponad 170 tys. Gcal i poziomie komercyjnego opomiarowania energii powyżej 90%, którzy produkują 50% energii cieplnej na Ukrainie. Władze lokalne są odpowiedzialne za taryfy dla innych przedsiębiorstw dostarczających ciepło.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-