Spadek PKB w 2020 roku nie przekroczy 4,8% - Petraszko

Spadek PKB w 2020 roku nie przekroczy 4,8% - Petraszko

Ukrinform
Do końca 2020 roku spadek PKB na Ukrainie nie przekroczy 4,8%.

Jak donosi korespondent Ukrinformu, powiedział to na konferencji prasowej minister rozwoju gospodarczego, handlu i rolnictwa Igor Petraszko.

„Podtrzymujemy prognozę makro, którą ogłosiliśmy w kwietniu: spadek o 4,8%” - powiedział Petraszko.

Jak podawał Ukrinform, PKB Ukrainy w pierwszym kwartale 2020 roku spadł o 1,3% w ujęciu rocznym; w drugim kwartale spadek wyniósł 11,4%; w trzecim - 3,5%.

Głównym czynnikiem powodującym dalszy spadek PKB był spadek popytu krajowego, spadek inwestycji oraz pogorszenie wyników eksportu. Bank Światowy prognozuje, że spadek produktu krajowego brutto Ukrainy w 2020 roku wyniesie 5,5%; według prognoz Międzynarodowego Funduszu Walutowego PKB Ukrainy spadnie w tym roku o 7,2%.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-