Obroty w handlu detalicznym wzrosły o 7,4%

Obroty w handlu detalicznym wzrosły o 7,4%

Ukrinform
W okresie styczeń-listopad 2020 roku obroty przedsiębiorstw handlu detalicznego na Ukrainie wzrosły o 7,4% (w cenach porównywalnych) w stosunku do analogicznego okresu w 2019 roku, do 776,59 mld UAH.

Według Ukrinformu, poinformowała o tym Państwowa Służba Statystyczna.

Miasto Kijów było liderem pod względem obrotów detalicznych przedsiębiorstw handlowych w okresie styczeń-listopad w 2020 roku (179,35 mld UAH). Wśród regionów kraju pierwsze miejsce w tym wskaźniku zajął obwód dniepropietrowski (78,08 mld UAH); drugi - kijowski (69,46 mld UAH); trzeci – obwód odeski (60,59 mld UAH).

Najmniejsze obroty w handlu detalicznym w okresie styczeń-listopad 2020 roku wykazały przedsiębiorstwa handlowe z obwodów ługańskiego (5,42 mld UAH), czerniowieckiego (7,44 mld UAH) i tarnopolskiego (8,57 mld UAH).

Jak informował Państwowy Urząd Statystyczny, w 2019 roku obroty detaliczne przedsiębiorstw handlu detalicznego (osób prawnych) wyniosły 795,20 mld UAH, czyli o 11,6% (w cenach porównywalnych) więcej niż w 2018 roku.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-