Misja MFW rozpoczęła swoją pracę na Ukrainie

Misja MFW rozpoczęła swoją pracę na Ukrainie

Ukrinform
Na Ukrainie rozpoczęła działalność misja Międzynarodowego Funduszu Walutowego – napisał na Facebooku prezes Narodowego Banku Kyryło Szewczenko, donosi Ukrinform.

„Misja MFW rozpoczął pracę na Ukrainie w celu przeglądu umowy o współpracy w ramach programu stand-by. Z powodu COVID-19 misja będzie działać w formie online. Wraz z kolegami z Biura Prezydenta i Rządu omówimy najważniejsze wydarzenia gospodarcze od zatwierdzenia programu MFW w czerwcu i kluczowe kwestie jego pierwszej rewizji” - powiedział.

Powiedział również, że Narodowy Bank Ukrainy kontynuuje obrany kurs celu inflacyjnego, elastycznych kursów walutowych, poprawy ładu korporacyjnego i obniżenia poziomu kredytów zagrożonych.

„Jesteśmy więc gotowi do współpracy z misją MFW. W tym tygodniu planujemy cykl spotkań z ekspertami MFW. Misja będzie kontynuowana w styczniu 2021 r., gdyż współpraca z MFW to niepodważalna podstawa do utrzymania stabilności naszego kraju w trudnych czasach pandemii. Realizacja tego programu zapewni nam stabilność makroekonomiczną niezbędną do pewnego i stałego ożywienia ukraińskiej gospodarki”- powiedział.

Przypomnijmy, 11 grudnia premier Denys Szmyhal powiedział, że Ukraina spodziewa się misji MFW i przydziału drugiej transzy programu stand-by w najbliższej przyszłości.

Wcześniej minister finansów Serhij Marczenko powiedział, że Ukraina ma jeszcze szansę na otrzymanie transzy kredytu MFW do końca 2020 roku. Jednak najprawdopodobniej pieniądze przyjdą w przyszłym roku.

9 czerwca Rada Dyrektorów MFW zatwierdziła nowy 18-miesięczny program stand-by dla Ukrainy o łącznej wartości 5 miliardów dolarów. Ukraina otrzymała 12 czerwca pierwszą transzę w wysokości 2,1 mld USD.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-