Ukraina zamknie wszystkie nierentowne kopalnie w ciągu 10 lat - Busławiec

Ukraina zamknie wszystkie nierentowne kopalnie w ciągu 10 lat - Busławiec

Ukrinform
Ministerstwo Energetyki przewiduje, że nierentowne kopalnie na Ukrainie mogą zostać zamknięte w ciągu 10 lat.

O tym poinformowała pierwsza wiceminister energetyki Olha Busławiec podczas pierwszego niemiecko-ukraińskiego Dnia Energetyki - podał korespondent Ukrinformu.

„Ministerstwo Energetyki kończy postępowanie pojednawcze w sprawie koncepcji reformy przemysłu węglowego. Zgodnie z tą koncepcją zakładamy, że wszystkie nierentowne kopalnie zostaną zamknięte w ciągu 10 lat. W najbliższych latach będziemy minimalizować dotacje dla przedsiębiorstw państwowych z budżetu” - powiedział Busławiec.

Przypomniała, że ​​do 2070 roku Ukraina planuje całkowicie zrezygnować z paliw kopalnych i osiągnąć neutralność klimatyczną.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-