Szmyhal zaprosił na Ukrainę delegację brytyjskiego biznesu

Szmyhal zaprosił na Ukrainę delegację brytyjskiego biznesu

zdjęcie
Ukrinform
Premier Denys Szmyhal zaprosił brytyjską delegację biznesową na Ukrainę na spotkanie z ukraińskimi biznesmenami.

Jak donosi Ukrinform w odniesieniu do portalu rządowego, Szmyhal powiedział to podczas spotkania z Ambasadorem Nadzwyczajnym i Pełnomocnym Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej na Ukrainie Melindą Simmons.

„Zapraszam delegację brytyjskiego biznesu pod przewodnictwem przedstawicieli Agencji Finansowania Eksportu do odwiedzenia Ukrainy i odbycia spotkań z ukraińskim biznesem i partnerami, gdy tylko sytuacja z koronawirusem na to pozwoli. Jesteśmy gotowi do tego dołączyć i organizować takie spotkania w oparciu o Radę Ministrów lub Izbę Przemysłowo - Handlową” - powiedział Szmyhal.

Ponadto szef rządu zaproponował stronie brytyjskiej wsparcie dla propozycji uruchomienia projektu pomocy technicznej dla eksporterów i inwestorów.

„Będzie to okazja do pełnego wykorzystania potencjału Umowy i pomyślnego nawiązania współpracy pomiędzy biznesami obu krajów. Abyśmy mogli uczyć przedsiębiorców współpracy w nowych warunkach” -  powiedział Szmyhal.

Według niego, Ukraina wiąże duże nadzieje z rozwojem współpracy bilateralnej i rozpoczęciem wspólnych projektów w ramach podpisanego Memorandum of Understanding pomiędzy Gabinetem Ministrów Ukrainy a Brytyjską Agencją Finansowania Eksportu w sprawie pozyskania gwarancji kredytowych.

Premier zaproponował, aby Wielka Brytania wspólnie opracowała działania promujące to narzędzie zarówno w sektorze publicznym, jak i prywatnym.

Podkreślił również znaczenie szeregu porozumień zawartych w sprawie pogłębienia współpracy ukraińsko-brytyjskiej w dziedzinie bezpieczeństwa i obronności.

W rozmowie z ambasadorem Wielkiej Brytanii Szmyhal zaznaczył, że Ukraina jest gotowa do ścisłej współpracy przy realizacji ekoinicjatyw, które można zaprezentować na 26 Konferencji Ramowej Konwencji Narodów Zjednoczonych w sprawie zmian klimatu, która odbędzie się w Wielkiej Brytanii.

Premier podziękował również za konsekwentne wspieranie suwerenności i integralności terytorialnej Ukrainy.

Jak informowaliśmy, 8 października podczas wizyty prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego w Londynie minister finansów Serhij Marczenko podpisał Memorandum of Understanding między rządem Ukrainy a Sekretarzem Stanu Jej Królewskiej Mości, działającym za pośrednictwem Departamentu Kredytów Eksportowych, pełniącego funkcję Agencji Finansowania Eksportu Wielkiej Brytanii.

Celem podpisania tego Memorandum jest stworzenie podstaw do wzmocnienia i rozszerzenia współpracy handlowej i gospodarczej między Ukrainą a Wielką Brytanią.

W szczególności przewiduje się wsparcie finansowe przy realizacji projektów inwestycyjnych w priorytetowych dla Ukrainy obszarach: bezpieczeństwo i obronność, rolnictwo, infrastruktura, energetyka i opieka zdrowotna o łącznej wartości do 2,5 mld GBP. Pomoc finansowa zostanie udzielona za pośrednictwem brytyjskiej Agencji Finansowania Eksportu (UK Export Finance - UKEF).

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-