Gabinet Ministrów zatwierdził projekt budżetu państwa na 2021 rok do drugiego czytania

Gabinet Ministrów zatwierdził projekt budżetu państwa na 2021 rok do drugiego czytania

Ukrinform
Gabinet Ministrów zatwierdził projekt ustawy o budżecie państwa do drugiego czytania.

Według Ukrinformu decyzja ta zapadła na nadzwyczajnym posiedzeniu rządu.

Według premiera Ukrainy Denysa Szmyhala w zmienionym projekcie Budżetu Państwa na 2021 rok przewidziano dochody w wysokości 1 bln 92 mld UAH. Wydatki - w wysokości 1 bln 328 mld UAH. Również deficyt w relacji do PKB zmniejszono z 6% do 5,5%. Szmyhal zaznaczył, że deficyt w budżecie na 2020 rok wyniósł 7,5%.

Szmyhal powiedział, że proponowany jest „zrównoważony budżet” na 2021 rok, który nie przewiduje wzrostu podatków dla biznesu, a jednocześnie poprawia finansowanie zarówno sfery społecznej, jak i medycyny, a także zapewnia wsparcie dla przedsiębiorców, którzy ucierpieli w wyniku pandemii.

Według Szmyhala przyszłoroczny budżet pozostaje „budżetem rozwojowym” - zarówno dla przemysłu, jak i dla małych i średnich przedsiębiorstw.

Jak informował Ukrinform, we wrześniu Gabinet Ministrów zatwierdził projekt ustawy o budżecie państwa na 2021 rok i skierował go do Rady do rozpatrzenia. 5 listopada parlament przyjął dokument w pierwszym czytaniu. Zgodnie z normami Kodeksu Budżetowego RN musi do dnia 1 grudnia przyjąć ten dokument w całości jako Ustawę.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-