Fiodorow powiedział, kto otrzyma osiem tysięcy hrywien covidowej pomocy

Fiodorow powiedział, kto otrzyma osiem tysięcy hrywien covidowej pomocy

Ukrinform
Ponad milion Ukraińców, którzy ograniczyli pracę podczas kwarantanny, otrzyma osiem tysięcy hrywien pomocy finansowej na portalu oraz w aplikacji mobilnej „Dija”.

Jak poinformował Ukrinform, szef Mincyfry Michaił Fiodorow ogłosił to na swoim profilu na Facebooku.

Według niego pracownicy lub osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą otrzymają pomoc, jeśli ich pracodawca posiada jedną z sześciu kategorii Klasyfikacji Działalności Gospodarczej:

47 - Handel detaliczny (z wyłączeniem handlu pojazdami samochodowymi i motocyklami)

55 - Zakwaterowanie tymczasowe;

56 - Działalność w zakresie zaopatrzenia w żywność i napoje;

59.14 - Pokazy filmów;

90 - Działalność w dziedzinie twórczości, sztuki i rozrywki;

93 - Działalność w zakresie sportu, rekreacji i rozrywki.

„Jedna z 6 kategorii Klasyfikacji Działalności Gospodarczej powinna być zadeklarowana jako pierwsza w informacjach rejestracyjnych na dzień 31 października 2020 roku. Całkowita wolumen wypąat w tym obszarze wyniesie 10 miliardów UAH” - powiedział Fiodorow.

Pomoc finansowa zostanie udzielona jednorazowo.

„Program wsparcia zaproponowany przez Prezydenta Ukrainy został przyjęty przez rząd i skierowany do rozpatrzenia przez Radę Najwyższą” - dodał wicepremier.

Przypomnijmy: 11 listopada Rada Ministrów podjęła decyzję o wprowadzeniu w kraju weekendowej kwarantanny od dnia 14 do 30 listopada. Będzie obowiązywać od godziny 00:00 w sobotę do godziny 00:00 w poniedziałek. Tego samego dnia Premier obiecał, że Gabinet Ministrów będzie pomagał przedsiębiorcom, którzy mogą ponieść straty w związku z wprowadzeniem kwarantanny.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-