Ukraina przedłużyła na kolejny rok cła na import towarów z Federacji Rosyjskiej

Ukraina przedłużyła na kolejny rok cła na import towarów z Federacji Rosyjskiej

Ukrinform
Na środowym posiedzeniu Gabinet Ministrów zmienił uchwałę z dnia 30 grudnia 2015 roku Nr 1146, na mocy którego przedłużył do dnia 31 grudnia 2021 roku obowiązywanie stawek celnych na import niektórych towarów wyprodukowanych w Federacji Rosyjskiej.

Poinformował o tym korespondent Ukrinformu.

„W projekcie uchwały proponuje się przedłużenie do 31 grudnia 2021 roku stosowanie preferencyjnych stawek celnych przywozowych ustalonych przez Taryfę Celną Ukrainy (podnoszących do poziomu najbardziej uprzywilejowanych stawek WTO) na import towarów pochodzących z Federacji Rosyjskiej” - głosi uzasadnienie do uchwały.

Należy zauważyć, że zgodnie z dekretem Prezydenta Federacji Rosyjskiej z dnia 16 grudnia 2015 roku Nr 628, potwierdzonym decyzją Dumy Państwowej, Federacja Rosyjska z dniem 1 stycznia 2016 roku jednostronnie wypowiedziała Umowę o strefie wolnego handlu w ramach WNP w stosunku do Ukrainy. W związku z tym na towary pochodzenia ukraińskiego stosuje się cło przywozowe w wysokości stawek Wspólnej Taryfy Celnej EAEU. Również ze strony Federacji Rosyjskiej obowiązują inne zakazy i ograniczenia w handlu. W odpowiedzi na to, zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 30 grudnia 2015 roku Nr 1147 „W sprawie zakazu importu towarów pochodzących z Federacji Rosyjskiej na obszar celny Ukrainy” wprowadzono zakaz importu niektórych towarów na obszar celny Ukrainy.

Ponieważ dekret Nr 1146 „O stawce ceł importowych na towary pochodzące z Federacji Rosyjskiej” (z późniejszymi zmianami) wygasa 1 stycznia 2021 roku, a Federacja Rosyjska nadal stosuje ograniczenia handlowe, dekret ten przedłużono do 31 grudnia 2021 roku.

Należy zauważyć, że realizacja rezolucji przyczyni się w szczególności do przeciwdziałania agresji handlowej ze strony Federacji Rosyjskiej; rozwój sfery rynkowej i regionów poprzez rozwój własnych przedsiębiorstw i produkcję konkurencyjnych towarów; reorientację importu z Federacji Rosyjskiej na rynki innych krajów.

Jak informowaliśmy, rozporządzenie Rady Ministrów Nr 1147 z dnia 30 grudnia 2015 roku o zakazie importu towarów z Federacji Rosyjskiej wygasa 1 dnia stycznia 2021 roku.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-