Na Ukrainie obroty w handlu detalicznym wzrosły o 7,3%

Na Ukrainie obroty w handlu detalicznym wzrosły o 7,3%

Ukrinform
W okresie styczeń-październik 2020 roku obroty przedsiębiorstw handlu detalicznego na Ukrainie wzrosły o 7,3% (w cenach porównywalnych) w stosunku do analogicznego okresu w 2019 roku, do 697,98 mld UAH.

Jak podaje Ukrinform, poinformowała o tym Państwowa Służba Statystyczna.

Miasto Kijów (160,80 mld UAH) było liderem pod względem obrotów detalicznych przedsiębiorstw handlowych w okresie styczeń-październik 2020 roku. Wśród regionów kraju pierwsze miejsce w tym wskaźniku zajął obwód dniepropietrowski (69,83 mld UAH), drugie - obwód kijowski (62,76 mld UAH), trzecie - obwód odeski (54,82 mld UAH).

Najmniejsze obroty w handlu detalicznym za okres 10 miesięcy 2020 roku wykazały przedsiębiorstwa handlowe obwodu ługańskiego (4,88 mld UAH), czerniowieckiego (6,59 mld UAH) i tarnopolskiego (7,64 mld UAH).

Jak informował Państwowy Urząd Statystyczny, w 2019 roku obroty przedsiębiorstw handlu detalicznego (osób prawnych) wyniosły 795,20 mld UAH, czyli o 11,6% (w cenach porównywalnych) więcej niż w 2018 roku.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-