Gospodarka ukraińska dostosowała się do kwarantanny - Myłowanow

Gospodarka ukraińska dostosowała się do kwarantanny - Myłowanow

Ukrinform
Gospodarka ukraińska, w przypadku lockdownu, straci trzykrotnie mniej niż podczas wiosennej kwarantanny. Rzeczywiście, w tym czasie gospodarka dostosowała się do warunków kwarantanny.

Tymofij Myłowanow, dyrektor Kijowskiej Szkoły Ekonomicznej, niezależny doradca szefa Kancelarii Prezydenta Andrija Jermaka, powiedział to na antenie programu „Wolność słowa” na kanale ICTV - podał korespondent Ukrinformu.

„Interesuje mnie, jeśli bardzo uprościć, po pierwsze - życie ludzi. Po drugie to wpływ na gospodarkę. Niedługo będziemy mieli informację o badaniu, jeśli wprowadzimy ścisłą kwarantannę, jak ona uderzy w gospodarkę, ile% PKB, używając żargonu, części gospodarki, stracimy. Powiem, że to trzy razy mniej niż na wiosnę. Ponieważ modele pokazują, że gospodarka ukraińska dostosowała się”- powiedział Myłowanow.

Zauważył, że jednocześnie mało prawdopodobne jest wprowadzenie lockdownu.

„Nie musimy zamykać całej gospodarki. Musimy ograniczyć działalność niektórych rodzajów firm, w których ludzie mogą zostać zarażeni jednocześnie. To będą pewne branże, pewne rodzaje biznesu, w których te ograniczenia będą obowiązywać” - powiedział doradca szefa KP.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-