Ukraina dodatkowo otrzymała 5000 polskich zezwoleń na przewóz towarów

Ukraina dodatkowo otrzymała 5000 polskich zezwoleń na przewóz towarów

Ukrinform
Na posiedzeniu ukraińsko-polskiej komisji mieszanej ds.międzynarodowego transportu drogowego towarów zgodzono się na przyznanie 5000 dodatkowych zezwoleń ukraińskim przewoźnikom na 2020 rok (3500 na tranzyt, 1500 uniwersalnych).

Pisał o tym w swoim kanale telegramowym minister infrastruktury Ukrainy Władysław Kryklij, donosi Ukrinform.

„Nasi przewoźnicy otrzymają pierwsze zezwolenia na początku grudnia. Dodatkowe zezwolenia są ważne do 31 stycznia 2021 roku” - podkreślił Kryklij.

Według niego, udało się zapobiec spadkowi liczby zezwoleń: zostanie przeprowadzona wstępna wymiana zezwoleń na 2021 rok w ilości 160 tys.

Minister zaznaczył, że strony zgodziły się na powrót do kwestii zwiększenia liczby zezwoleń na przyszły rok w drugiej połowie 2021 roku w oparciu o analizę warunków przekraczania granicy przez przewoźników.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-