Program Stand-by: Szmyhal omówił z przedstawicielem MFW wdrożenie „beaconów”

Program Stand-by: Szmyhal omówił z przedstawicielem MFW wdrożenie „beaconów”

Ukrinform
Premier Ukrainy Denys Szmyhal omówił z dyrektorem Departamentu Europejskiego Międzynarodowego Funduszu Walutowego Alfredem Kammerem wdrożenie strukturalnych „beaconów” przewidzianych w Memorandum Ukrainy i MFW w ramach programu Stand-by.

Spotkanie odbyło się 20 listopada w formie wideokonferencji - donosi Ukrinform powołując się na rządowy portal.

„Strony rozmawiały o zacieśnieniu współpracy finansowej, procesie wdrażania reform na Ukrainie oraz wdrożeniu strukturalnych „beaconów” przewidzianych w Memorandum Ukrainy z MFW w sprawie programu Stand-by” - czytamy w komunikacie.

Jak wspomniano, premier podziękował Międzynarodowemu Funduszowi Walutowemu za konsekwentne i stałe wsparcie w zapewnianiu stabilności makrofinansowej Ukrainy.

„Wsparcie Międzynarodowego Funduszu Walutowego jest wyznacznikiem stabilności Ukrainy, całego międzynarodowego środowiska finansowego i rynku bankowego. Nasze zespoły współpracują prawie codziennie i dziękuję im za ich praktycznie całodobową pracę”- powiedział Szmyhal.

Wyraził nadzieję, że MFW da pozytywny sygnał poparcia porozumień między Ukrainą a Komisją Europejską o wypłacie kolejnej transzy pomocy makrofinansowej w najbliższej przyszłości.

Jak informowaliśmy, 17 listopada odbyła się rozmowa telefoniczna Prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego z dyrektorem zarządzającym Międzynarodowego Funduszu Walutowego Kristaliną Georgievą.

W szczególności Zełenski podziękował zespołowi MFW za podjęcie decyzji o podwyższeniu pierwszej transzy w ramach programu Stand-by do 2,1 miliarda dolarów, co pozwoliło Ukrainie „przejść normalnie przez ten okres i sfinansować wydatki medyczne, programy socjalne i zobowiązania finansowe”.

Dnia 9 czerwca 2020 roku zarząd MFW zatwierdził program kredytów Stand-by dla Ukrainy, który przewiduje finansowanie w wysokości 5 mld USD przez okres 18 miesięcy. Pierwsza transza w wysokości 2,1 mld USD została przydzielona natychmiast. Aby otrzymać następujące płatności, Ukraina musi spełnić warunki MFW dotyczące wdrażania reform i wypełnienia celów zawartych w Memorandum.

Polityka porozumienia między Ukrainą a MFW koncentruje się na czterech priorytetach: łagodzeniu skutków gospodarczych kryzysu, w tym poprzez wspieranie ludności i biznesu; zapewnienie trwałej niezależności Narodowego Banku Ukrainy i elastycznego kursu walutowego, a także promowanie kluczowych działań administracji publicznej i zwalczanie korupcji w celu zachowania i pogłębienia najnowszych osiągnięć.

Do końca 2020 roku Ukraina spodziewa się otrzymać 700 mln dolarów zgodnie z programem Stand-by.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-