Nowy prezes Służby Celnej powinien dokończyć reformę - Ministerstwo Finansów

Nowy prezes Służby Celnej powinien dokończyć reformę - Ministerstwo Finansów

Ukrinform
Nowy szef Państwowej Służby Celnej Ukrainy Pawło Riabikin powinien dokończyć reformę celną.

Według Ukrinformu, wiceminister finansów Jurij Drahanczuk powiedział to w wywiadzie dla Korespondenta, podał serwis prasowy ministerstwa na Facebooku.

Wiceminister zaznaczył, że Ministerstwo Finansów monitoruje tę kwestię i koordynuje sprawy celne.

„Jest na to wystarczająco dużo czasu. Utworzenie jednego podmiotu prawnego jest łatwe. Testowanie i rotacja pracowników to bardziej złożony proces. Ale razem możemy sobie z tym poradzić. Od dnia 1 stycznia 2021 roku służba celna powinna już w pełni funkcjonować jako jeden podmiot prawny”- powiedział Drahanczuk.

Jak informował wcześniej Ukrinform, Gabinet Ministrów Ukrainy na posiedzeniu 18 listopada powołał Pawło Riabikina na stanowisko przewodniczącego Państwowej Służby Celnej Ukrainy. Riabikin pistował stanowisko prezesa lotniska w Boryspolu od 23 marca 2017 roku. Wcześniej był wiceministrem transportu i komunikacji, był ambasadorem Ukrainy w Danii, wiceprzewodniczącym Kijowskiej Miejskiej Administracji Państwowej, a także wiceministrem w Radzie Najwyższej III, IV i VII kadencji.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-