Projekt budżetu na 2021 rok przewiduje 27 miliardów na rozwój kultury - Ministerstwo Finansów

Projekt budżetu na 2021 rok przewiduje 27 miliardów na rozwój kultury - Ministerstwo Finansów

Ukrinform
Skonsolidowany budżet państwa na 2021 rok przewiduje około 27 miliardów hrywien na rozwój kultury.

Według Ukrinformu poinformowała o tym służba prasowa Ministerstwa Finansów.

Minister finansów Serhyj Marczenko powiedział, że sfera rozwoju kulturalnego jest dla państwa priorytetem. Świadczą o tym, jak powiedział, kwoty, które przeznacza się z budżetu państwa na rozwój kultury.

„Porównajmy wielkość wydatków na kulturę w 2020 i 2016 roku. Cztery lata temu skonsolidowane wydatki budżetowe na kulturę i sztukę sięgnęły 10,55 mld hrywien. W tym roku - 20,35 mld UAH (+ 93%). W przyszłym roku w planowanych wskaźnikach skonsolidowanego budżetu na kulturę i sztukę zaplanowano około 27 miliardów hrywien” - podał urzędnik.

Jak podawał Ukrinform, w przedłożonym Radzie Najwyższej projekcie budżetu na 2021 rok przewidziano wydatki na kulturę w wysokości ok. 7,5 mld UAH, a na sport - 7,4 mld UAH. Przygotowując projekt budżetu państwa do pierwszego czytania, zaproponowano jednak zwiększenie jego strony wydatkowej, w tym wśród sfer, których finansowanie proponowano zwiększyć, były kultura i sport.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-