Banki państwowe uzyskały w III kwartale 24,5 mld zysku - Ministerstwo Finansów

Banki państwowe uzyskały w III kwartale 24,5 mld zysku - Ministerstwo Finansów

Ukrinform
Banki sektora publicznego w III kwartale 2020 roku wypracowały zysk w wysokości 24,5 mld hrywien, czyli o 5,8 mld hrywien mniej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.

Według Ukrinformu poinformowała o tym służba prasowa Ministerstwa Finansów.

Na koniec III kwartału 2020 roku banki sektora publicznego osiągnęły zysk w wysokości 24,5 mld UAH, czyli o 19% (5,8 mld UAH) mniej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. W szczególności AO KB PrivatBank osiągnął zysk w wysokości 21,3 mld UAH (56,6% zysku całego systemu bankowego), AO Ukreximbank poniósł 2,2 mld UAH strat.

„W porównaniu z początkiem tego roku wolumen kredytów i zadłużenia klientów spadł o 1,2% (2,7 mld UAH). W III kwartale 2020 roku spadek popytu na kredyty wyhamował i wyniósł 0,6%, czyli 1,2 mld UAH” - podało ministerstwo.

Jednocześnie nastąpił wzrost wolumenu środków klientów. W porównaniu z początkiem br. wzrosły o 15,3% (93,1 mld UAH), w tym środki osób prawnych wzrosły o 15,2% (o 38,1 mld UAH), osoby fizyczne o 15,4%, czyli o 52,2 mld UAH. Wzrost depozytów wynikał głównie ze wzrostu wolumenu środków na żądanie.

Jak podawał Ukrinform, banki sektora publicznego uzyskały w okresie styczeń-czerwiec 2020 roku 16,2 mld hrywien zysku, czyli o 3,4 mld hrywien mniej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-