Szmyhal ogłosił kroki Ukrainy w kierunku TOP-30 Doing Business

Szmyhal ogłosił kroki Ukrainy w kierunku TOP-30 Doing Business

Ukrinform
Oprócz wsparcia antykryzysowego, które rząd zapewnia w czasie kryzysu związanego z koronawirusem, w centrum uwagi pozostają strategiczne kroki mające na celu poprawę klimatu biznesowego na Ukrainie. Powinno to ułatwić szereg reform, które zostały już rozpoczęte i będą kontynuowane w przyszłym roku.

Jak donosi portal rządowy, premier Denys Szmyhal powiedział to 19 listopada na dorocznym spotkaniu Europejskiego Stowarzyszenia Biznesu, na którym szef rządu przemawiał online, donosi Ukrinform.

W szczególności, komentując plany rządu na przyszły rok i działania mające na celu stworzenie korzystnego klimatu biznesowego na Ukrainie, Szmyhal powiedział: „Mała prywatyzacja okazała się bardzo skuteczna. Aukcje prowadzone bez korupcji, które odbywają się teraz, są korzystne zarówno dla państwa, jak i dla biznesu ”.

Premier powiedział też, że ważnym obszarem, w którym aktywnie dokonują się zmiany, pozostaje cyfryzacja usług publicznych, a od 2021 roku Ukraina w relacjach z państwem stanie się całkowicie paperless.

„Jednym z naszych kluczowych punktów odniesienia jest wejście Ukrainy do pierwszej 30 rankingu Doing Business. Dlatego pracujemy w określonych obszarach. Uproszczenie podłączenia do sieci elektroenergetycznej. Zmniejszenie kosztów kredytowych. Wspieranie potencjału eksportowego ukraińskich produktów na rynkach międzynarodowych. To wszystko jest w porządku obrad i już widzimy pozytywne zmiany we wszystkich tych obszarach”- podkreślił Szmyhal.

Podziękował też Premier inwestorom i przedsiębiorcom, którzy płacą podatki i tworzą miejsca pracy na Ukrainie.

Z kolei przedstawiciele Europejskiego Stowarzyszenia Biznesu zwrócili uwagę na znaczenie przedłużenia efektywnego dialogu między rządem a biznesem.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-