Ze sprzedaży OVGZ do budżetu Ministerstwo Finansów pozyskało 2,5 mld

Ze sprzedaży OVGZ do budżetu Ministerstwo Finansów pozyskało 2,5 mld

Ukrinform
Ministerstwo Finansów 17 listopada na przetargu na plasowanie krajowych obligacji skarbowych (OVGZ) pozyskało do budżetu 2,5 mld UAH.

Jak podawał Ukrinform, poinformowała o tym służba prasowa Ministerstwa Finansów na Facebooku.

Na przetargach OVGZ Ministerstwo Finansów zaoferowało inwestorom dwie emisje papierów wartościowych w walucie krajowej i jedną w walucie obcej. Okres obiegu proponowanych obligacji skarbowych w hrywnach wynosi 1 rok i 3 lata, a w dolarach - 1,2 roku.

298,6 mln UAH zostało pozyskane ze sprzedaży rocznych papierów w hrywnie do budżetu państwa, a 75,3 mln UAH z 3-letnich. Średnia ważona rentowność rocznych obligacji skarbowych wyniosła 10,5%, a 3-letnich obligacji skarbowych 11,1%.

76 milionów dolarów pozyskano z plasowania OVGZ denominowanych w walucie obcej.

Średnia ważona stopa zwrotu wyniosła 3,77%. W wyniku aukcji do budżetu państwa wpłynęła równowartość 2509 mln hrywien.

Jak podawał Ukrinform, Ministerstwo Finansów Ukrainy przyciągnęło do budżetu państwa 7,9 mld hrywien na przetargach na plasowanie krajowych obligacji skarbowych (OVGZ) dnia 10 listopada.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-