PKB Ukrainy w III kwartale spadł o 3,5%

PKB Ukrainy w III kwartale spadł o 3,5%

Ukrinform
Produkt krajowy brutto (PKB) Ukrainy w trzecim kwartale 2020 roku spadł o 3,5% w porównaniu z trzecim kwartałem 2019 roku.

Jak podaje Ukrinform, poinformowała o tym Państwowa Służba Statystyczna.

Zwraca się uwagę, że w porównaniu z poprzednim kwartałem PKB kraju w III kwartale br. wzrósł o 8,5% (po uwzględnieniu czynnika sezonowego).

Jak informował wcześniej Ukrinform, według wstępnych szacunków Ministerstwa Rozwoju, Handlu i Rolnictwa, spadek PKB w okresie styczeń-wrzesień 2020 roku powinien wynieść 5,5% w porównaniu z analogicznym okresem 2019 roku; w III kwartale 2020 roku w porównaniu do III kwartału ubiegłego roku - 3,6%.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-