Hetmancew: Widzimy, że przyjęcie budżetu nie będzie możliwe przed dniem 1 grudnia

Hetmancew: Widzimy, że przyjęcie budżetu nie będzie możliwe przed dniem 1 grudnia

Ukrinform
Rada Najwyższa oczywiście nie będzie mogła przyjąć w całości projektu budżetu państwa na 2021 roku w terminie określonym w Kodeksie Budżetowym.

Opinię tę wyraził przewodniczący parlamentarnej komisji ds. finansów, polityki podatkowej i celnej Danił Hetmancew ( z frakcji „Sługa Narodu”).

„Oczywiście nie dotrzymamy terminu wyznaczonego w Kodeksie Budżetowym. To już niestety oczywiste. Musimy przeprosić ludzi, że nie dotrzymujemy tego terminu ... Do dnia 1 grudnia musimy generalnie przyjąć (budżet państwa na przyszły rok - red.).Niestety, oczywiście nie będziemy w stanie tego zrobić w tym roku”- zaznaczył Hetmancew.

Według niego, projekt budżetu państwa z Rady Ministrów wpłynie do parlamentu dopiero na początku grudnia.

Jak informował Ukrinform, we wrześniu Gabinet Ministrów zatwierdził Projekt Ustawy o budżecie państwa na 2021 rok i skierował go do rozpatrzenia w Radzie Najwyższej.

Rada Najwyższa 5 listopada przyjęła dokument w pierwszym czytaniu.

Zgodnie z normami Kodeksu Budżetowego parlament musi do dnia 1 grudnia przyjąć ten dokument w całości jako Ustawę.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-