Egipt chce kupować więcej ukraińskiego zboża - ambasador

Egipt chce kupować więcej ukraińskiego zboża - ambasador

Ukrinform
Zastępca Szefa Kancelarii Prezydenta Ihor Żółkiew rozmawiał z nowym Ambasadorem Arabskiej Republiki Egiptu na Ukrainie Aymanem Elgammalem o możliwościach zwiększenia eksportu ukraińskich produktów oraz projektów w przemyśle i infrastrukturze.

Według Ukrinformu poinformowała o tym służba prasowa Kancelarii Prezydenta.

W szczególności podkreśla się, że rozmówcy pozytywnie odnotowali fakt, że pomimo pandemii Ukrainie i Egiptowi udało się utrzymać wysoką dynamikę kontaktów dwustronnych.

W tym kontekście strony omówiły wyniki wizyty delegacji ukraińskiej w Kairze w dniach 26 - 29 października bieżącego roku, oraz rozmów z wysokimi urzędnikami Egiptu.

Żółkiew i Elgammal wymienili również poglądy na temat sposobów zintensyfikowania współpracy w handlu, przemyśle, edukacji, kosmosie i opiece zdrowotnej.

„Podczas rozmowy mówiono o potrzebie realizacji projektów ukraińskich przedsiębiorstw w Egipcie w przemyśle i infrastrukturze. Wiceszef Kancelarii Prezydenta zwrócił uwagę na potencjał zwiększenia eksportu rodzimych produktów nie tylko do Egiptu, ale także do innych krajów afrykańskich” - powiedzieli w Kancelarii Prezydenta.

Z kolei ambasador Egiptu wyraził chęć rozszerzenia współpracy bilateralnej we wszystkich obszarach wspólnego zainteresowania, a także wyraził zainteresowanie dalszym zwiększaniem wolumenu importu ukraińskiego zboża.

Strony zgodziły się także na przedłużenie przygotowań do bilateralnych wizyt, w szczególności na najwyższym szczeblu, po ustabilizowaniu się sytuacji z epidemią koronawirusa.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-