Kanadyjski biznes wymaga od Ukrainy pełnej zapłaty zgodnie z „zieloną” taryfą

Kanadyjski biznes wymaga od Ukrainy pełnej zapłaty zgodnie z „zieloną” taryfą

Ukrinform
Przedsiębiorstwo Państwowe „Gwarantowany Kupiec” nie rozliczyło się w pełni z dostawcami energii odnawialnej, co podważa zaufanie inwestorów zagranicznych do Ukrainy.

Świadczy o tym oświadczenie Kanadyjsko-Ukraińskiej Izby Gospodarczej, informuje korespondent Ukrinformu.

„Wzywamy ukraiński Rząd i odpowiednie władze państwowe, aby zwróciły na to uwagę i znalazły sposób na spłatę pozostałej części zadłużenia. Ukraina dotrzymując obietnic, wykaże się zobowiązaniem do przestrzegania zasad otwartego i przejrzystego prowadzenia biznesu, a także wywiąże się z umów z inwestorami zagranicznymi”  - czytamy w komunikacie.

Kanadyjsko-Ukraińska Izba Gospodarcza zauważyła, że ​​„płatności dokonane przez Rząd Ukrainy we wrześniu były tylko częściowe”. „Widzimy niewypełnienie przez ukraińskiego Rząd obietnic i zobowiązań” - zauważyła organizacja.

Jak informowaliśmy, poziom rozliczeń z producentami „zielonej” energii elektrycznej w okresie maj - lipiec 2020 rolu nie przekroczył 5%. Dzięki memorandum pomiędzy Rządem a producentami energii odnawialnej nieznacznie spadły „zielone taryfy”, co pozwoliło na zmniejszenie łącznej kwoty płatności w samym tylko sierpniu o ponad 600 mln UAH. Według Przedsiębiorstwa Państwowego „Gwarantowany Kupiec” na dzień 30 października 2020 roku producenci energii elektrycznej z odnawialnych źródeł energii otrzymali we wrześniu ponad 80% należnych zobowiązań.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-