Zarządzanie przedsiębiorstwami państwowymi: Szmyhal wyjaśnił, jaką praktykę stosuje Ukraina

Zarządzanie przedsiębiorstwami państwowymi: Szmyhal wyjaśnił, jaką praktykę stosuje Ukraina

zdjęcie
Ukrinform
Ukraina stosuje najlepsze międzynarodowe praktyki w zakresie reformy zarządzania przedsiębiorstwami państwowymi.

Dnia 3 listopada Ukrinform poinformował o tym, powołując się na portal rządowy, że premier Denys Szmyhal odbył spotkanie robocze z członkami Komitetu ds. Nominacji Szefów Przedsiębiorstw Szczególnie Ważnych dla Gospodarki dnia 3 listopada (w formie wideokonferencji).

„Nasze zadanie: usprawnienie zarządzania przedsiębiorstwami państwowymi to jeden z celów rządowego programu działań na ten rok oraz w długofalowej perspektywie strategicznej. Bazujemy na najlepszych światowych praktykach, które przyniosą znaczne korzyści ukraińskiej gospodarce - podkreślił premier.

Szmyhal powiedział, że rząd postępuje krok po kroku w reformie ładu korporacyjnego. W szczególności kontynuuje, wspólnie z EBOR i Organizacją Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD), finalizację projektu Ustawy mającej na celu poprawę ładu korporacyjnego w sektorze publicznym.

Podczas spotkania poruszono również kwestię dobrowolnego ubezpieczenia odpowiedzialności menedżerów i członków rad nadzorczych przedsiębiorstw państwowych. W najbliższym czasie Ministerstwo Gospodarki ma przedstawić projekt uchwały rozstrzygającej tę kwestię.

Ponadto poinformowano, że po wynikach wspólnych prac z OECD i EBOiR, organami rządowymi i spółkami skarbu państwa, Ministerstwo Gospodarki planuje do końca roku przesłać Rządowi projekt Ustawy o poprawie ładu korporacyjnego.

W spotkaniu uczestniczył Przewodniczący Komisji Jason Pellmar, Dyrektor Zarządzający EBOR na Europę Wschodnią i Kaukaz Matteo Patrone, Przedstawiciel MFW na Ukrainie Josta Longman, Rzecznik Praw Obywatelskich Ukrainy Marcin Święcicki, Minister Rozwoju Gospodarczego, Handlu i Rolnictwa Ihor Petraszko, Minister Finansów Serhij Marczenko i inni.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-