Rynek nowych samochodów osobowych w październiku zmniejszył się o 6% - eksperci

Rynek nowych samochodów osobowych w październiku zmniejszył się o 6% - eksperci

Ukrinform
W październiku 2020 roku na Ukrainie zakupiono i zarejestrowano 8,4 tys. nowych samochodów osobowych, o 6% mniej niż w październiku ubiegłego roku.

Według Ukrinformu donosi o tym Stowarzyszenie Producentów Samochodów Ukrainy (Ukravtoprom).

Zwraca się uwagę, że w październiku rynek nowych samochodów osobowych wykazał najlepszy wynik od początku roku - 8,4 tys. nowych samochodów osobowych. W okresie styczeń - październik 2020 roku Ukraińcy zakupili i zarejestrowali 68,5 tys. nowych samochodów osobowych, to jest o 3% mniej niż w tym samym okresie ubiegłego roku.

Renault stało się najpopularniejszą marką wśród nowych samochodów osobowych zakupionych w październiku. W październiku 2020 roku zarejestrowano 1431 samochodów tej marki, o 22% mniej niż w październiku ubiegłego roku.

Najlepiej sprzedawał się w tym miesiącu Kia Sportage: Ukraińcy zarejestrowali 788 samochodów tego modelu.

Drugie miejsce pod względem popularności zajęła Toyota: w październiku zarejestrowanych było 1365 samochodów tej marki, czyli o 11% więcej niż w październiku 2019 roku. Trzecie miejsce zajęła marka Kia - w październiku zarejestrowano 830 samochodów, tyle samo w październiku ubiegłego roku. Marka Skoda uplasowała się na czwartym miejscu: w październiku 2020 roku zakupiono 593 samochody (o 10% więcej niż w analogicznym okresie w 2019 roku). Piąte miejsce zajęła marka Volkswagen - w październiku zakupiono 536 aut, czyli o 11% mniej niż w październiku 2019 roku.

W pierwszej dziesiątce październikowego rynku znalazł się również Nissan - 399 sztuk. (-15% w porównaniu do października 2019); Peugeot - 339 szt. (+ 46%); Hyundai - 304 szt. (-34%); Ford - 228 szt. (+ 12%); Mercedes-Benz - 202 sztuki (+ 21%).

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-