Rada planuje rozpatrzenie projektu budżetu państwa na rok 2021 w czwartek

Rada planuje rozpatrzenie projektu budżetu państwa na rok 2021 w czwartek

Ukrinform
Rada Najwyższa w czwartek 5 listopada 2020 roku planuje rozpatrzyć w pierwszym czytaniu projekt ustawy „O budżecie państwa Ukrainy na 2021 rok”.

Jak podał Ukrinform, poinformowała o tym służba prasowa Ministerstwa Finansów na Facebooku.

„5 listopada projekt budżetu państwa na 2021 rok ma przejść pierwsze czytanie w Radzie Najwyższej” - głosi oświadczenie.

Jak informował Ukrinform, we wrześniu Gabinet Ministrów zatwierdził projekt ustawy „O budżecie państwa Ukrainy na 2021 rok” i przesłał go do rozpatrzenia Radzie Najwyższej.

Posłowie zgłosili kilka tysięcy poprawek i propozycji do projektu budżetu państwa, na podstawie których komisja profilowa utworzyła tabelę z 2500 zagadnień.

Komisja Budżetowa w piątek 16 października miała zatwierdzić poprawki do ustawy o budżecie państwa na 2021 rok, ale posiedzenie nie odbyło się ze względu na brak kworum.

Rada Najwyższa na posiedzeniu plenarnym 20 października nie mogła rozpatrzyć przyjęcia w pierwszym czytaniu projektu ustawy nr 4000 „O budżecie państwa Ukrainy na 2021 rok”, ponieważ komisja nie podjęła jeszcze decyzji z przyczyn technicznych.

Zgodnie z normami Kodeksu Budżetowego, Rada Najwyższa musi zagłosować w pierwszym czytaniu nad projektem ustawy o budżecie państwa do dnia 20 października, a do 1 grudnia dokument powinien zostać przyjęty w całości jako Ustawa.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-