Ambasadorzy G7 wzywają do kontynuacji reform Ukroboronpromu

Ambasadorzy G7 wzywają do kontynuacji reform Ukroboronpromu

Ukrinform
Ambasadorowie krajów „Wielkiej siódemki” (G7) wzywają do kontynuacji reform ładu korporacyjnego w państwowym koncernie Ukroboronprom.

Jak podaje na Twitterze G7, rozmawiano o tym podczas spotkania ambasadorów z p.o. Dyrektora Generalnego Ukroboronpromu Ihorem Fomenko - podał Ukrinform.

„Podczas spotkania z pełniącym obowiązki prezesa Ukroboronpromu Fomenko ambasadorowie G7 zaapelowali o kontynuację reform ładu korporacyjnego zapoczątkowanych przez poprzednie kierownictwo w celu ożywienia ukraińskiego przemysłu obronnego, w tym powołanie doświadczonej niezależnej rady nadzorczej. Zejście z tej ścieżki reform będzie straconą szansą dla Ukrainy, aby dostosować swój sektor obronny do międzynarodowych standardów”, głosi wiadomość.

Jak informował Ukrinform, 30 sierpnia 2019 roku Aivaras Abromaviczus został powołany na stanowisko Dyrektora Generalnego Ukroboronpromu.

Prezydent Wołodymyr Zełenski dnia 6 października 2020 roku odwołał Abromaviczus z tego stanowiska (dekret nr 422/2020).

Jednocześnie kolejnym dekretem nr 423/2020 Zełenski powołał Ihora Fomenko na p.o. Dyrektora Generalnego Ukroboronpromu.

Od sierpnia 2019 roku kierownictwo Państwowego Koncernu Ukroboronprom zostało zmienione w 100%, a cała kadra została zaktualizowana w 36%.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-