Zełenski liczy na zwiększenie przez Polskę kwot przewozowych

Zełenski liczy na zwiększenie przez Polskę kwot przewozowych

wideo
Ukrinform
Prezydent Wołodymyr Zełenski ma nadzieję, w najbliższym czasie zostanie rozwiązana kwestia zwiększania puli zezwoleń na międzynarodowy przewóz towarów przez terytorium Polski.

Zełenski oświadczył to na ukraińsko-polskim forum gospodarczym w Odessie - donosi korespondent Ukrinform.

„Oddzielnie chciałbym zwrócić uwagę na jeszcze inny problemem, z którym borykają się przewoźnicy ukraińscy - niewystarczającą liczbą zezwoleń na przejazd przez Polskę w ramach międzynarodowego przewozu towarów. O tym też dużo rozmawialiśmy wczoraj. Wierzę, że w najbliższej przyszłości osiągniemy postęp w tej kwestii ”- powiedział Zełenski i dodał, że wolna konkurencja jest jedną z podstawowych zasad wolnego rynku w Europie, do której wszyscy dążymy.

„Osobiście prosiłem Pana Prezydenta RP Andrzeja Dudę, polski rząd i polskich przewoźników, aby nie postrzegali Ukraińców jako rywali. Jesteśmy przyjaciółmi i rzetelnymi partnerami zarówno dla Polski, jak i dla wszystkich innych krajów UE. Pogłębianie więzi gospodarczych i integracji gospodarczej z krajami Unii Europejskiej to droga, którą Polska kiedyś z sukcesem obrała. A dziś idziemy w tym samym kierunku, licząc na wsparcie Polski - powiedział ukraiński Prezydent.

Zełenski wezwał polskich inwestorów do przyłączenia się do projektów prywatyzacyjnych i infrastrukturalnych na Ukrainie. Według niego obecnie wielkość bezpośrednich inwestycji zagranicznych z Polski przekracza 800 mln USD.

Przypomnijmy, w lutym ministerstwa infrastruktury Ukrainy i Polski rozmawiały o zwiększeniu polskiego limitu dla przewoźników ukraińskich do 200 tys. rocznie. W ubiegłym roku ze względu na brak zezwoleń doszło do opóźnień w eksporcie towarów.

Strona ukraińska zasugerowała przejście Polski na elektroniczny system wydawania zezwoleń na przewozy, ponieważ formalnym powodem ograniczenia przez Polskę w 2019 roku pizwoleń dla przewoźników ukraińskich była korupcja w systemie dystrybucji zezwoleń między przewoźnikami.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-