Ukraina i Polska będą wspólnie rozwijać korytarz transportowy Gdańsk-Morze Czarne

Ukraina i Polska będą wspólnie rozwijać korytarz transportowy Gdańsk-Morze Czarne

Ukrinform
Ukraina i Polska będą wspólnie rozwijać korytarz transportowy Gdańsk-Morze Czarne w celu zwiększenia wymiany handlowej - powiedział minister infrastruktury Władysław Kryklij na Ukraińsko-polskim Forum Ekonomicznym w Odessie - donosi korespondent Ukrinform.

„Aby zwiększyć wymianę handlową między Polską a Ukrainą, rozpoczynamy współpracę przy rozbudowie korytarza transportowego Gdańsk-Morze Czarne i dziś zostanie podpisane Memorandum Intencyjne pomiędzy przedsiębiorstwem państwowym Administracja Portów Morskich Ukrainy a Zarządem Portu Morskiego Gdańsk - powiedział Kryklij i dodał, że Ukraina i Polska mają wspólny ambitny cel, jakim jest aktywny rozwój, który się uda osiągnąć znacznie szybciej dzięki realizacji wspólnego potencjału tranzytowego i infrastrukturalnego.

„Wśród naszych priorytetów jest budowa korytarza transportowego między Morzem Bałtyckim a Morzem Czarnym, a w tym roku wiele zostało już zrobione” - powiedział Kryklij.

Kryklij powiedział również, że w ramach realizacji programu prezydenckiego „Wielkie Budownictwo” na Ukrainie powstanie 6 tys. km dróg, z czego 4 tys. ponad 100 km dróg tego projektu zostało zbudowanych i wyremontowanych w tym roku.

„W przyszłym roku rozpocznie się poważna przebudowa autostrady M-05 Kijów-Odessa, a także część projektu autostrady „Gohighway”, która jest właśnie połączeniem Bałtyku i Morza Czarnego, połączeniem Gdańska i portów Wielkiej Odessy” - powiedział Kryklij.

Na koniec Kryklij podkreślił, że Polska i Ukraina są partnerami strategicznymi i zaprosił polskie firmy do udziału w projektach inwestycyjnych na Ukrainie.

Przypomnijmy, 13 października prezydenci Ukrainy i Polski Wołodymyr Zełenski i Andrzej Duda przebywają w Odessie, gdzie biorą udział w ukraińsko-polskim forum gospodarczym.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-