Ukrpoczta otrzyma pożyczkę w wysokości 30 mln euro z EBI

Ukrpoczta otrzyma pożyczkę w wysokości 30 mln euro z EBI

Ukrinform
W ramach wspólnego projektu z Europejskim Bankiem Inwestycyjnym „Sieć logistyczna (modernizacja i cyfryzacja Ukrpoczty)” Ukrpoczta otrzyma pożyczkę w wysokości 30 mln euro na modernizację swojej przestarzałej sieci logistycznej - budowę 3 nowych i nowoczesnych centrów sortowania, a także 20 magazynów i odpowiednią infrastrukturę IT.

Odpowiednia Umowa Gwarancyjna została podpisana 6 października w Brukseli - podała służba prasowa Ministerstwa Infrastruktury - informuje Ukrinform.

„Wciąż tworzymy nową jakościowo infrastrukturę na Ukrainie i współpracujemy w tym kierunku z naszymi stałymi międzynarodowymi partnerami przy realizacji dużych projektów inwestycyjnych. Podpisanie Umowy Gwarancji z Europejskim Bankiem Inwestycyjnym pozwoli nam jakościowo unowocześnić istniejącą sieć logistyczną Ukrpoczty - stworzyć nowe centra sortowania i zakupić niezbędny nowoczesny sprzęt do szybszej i wygodniejszej wysyłki” - cytuje służba prasowa Ministra Infrastruktury Władysława Kryklija.

Jak wspomniano, pożyczka EBI jest udzielana wraz z pomocą techniczną w zakresie modernizacji sieci logistycznej Ukrpoczty, która obejmuje analizę rynku, opracowanie biznesplanu i potrzeb inwestycyjnych dla nowej sieci. EBI pomoże również w opracowaniu programu inwestycyjnego, który jest kluczowym elementem w zabezpieczaniu finansowania przez bank.

Dzięki projektowi Ukrpoczta opracuje i wdroży nową, ultranowoczesną sieć logistyczną do obsługi paczek, skróci czas dostawy i poprawi ogólną jakość usług pocztowych. To z kolei przyczyni się do poprawy warunków prowadzenia działalności gospodarczej w kraju oraz zapewni niezbędną infrastrukturę do dalszego rozwoju handlu elektronicznego.

Zdaniem wiceprezes EBI Lilyany Pavlovej wydajne, niedrogie i nowoczesne usługi pocztowe mają kluczowe znaczenie dla zapewnienia szybkiego, trwałego i długoterminowego rozwoju gospodarczego, ponieważ otwierają nowe możliwości biznesowe, tworzą miejsca pracy, ułatwiają handel i zwiększają jego rentowność.

Dyrektor generalny Ukrpoczty Ihor Smelanski zaznaczył, że pożyczka z EBI to tylko część dużych inwestycji w infrastrukturę pocztową, a najbliższe lata staną się dla Ukrpoczty okresem wielkiej modernizacji w historii firmy. „W sumie w ramach strategii modernizacji sieci logistycznej planujemy pozyskać około 100 mln euro na budowę 8 automatycznych węzłów sortowania i 62 składów regionalnych - to zarówno pożyczki z EBI i EBOiR, jak i inwestycje własne Ukrpoczty. Nowoczesna infrastruktura logistyczna to nie tylko gwarancja niezawodnej i szybkiej dostawy, to także nowe miejsca pracy i wzrost wynagrodzeń pracowników, to także warunek niezbędny do rozwoju handlu internetowego w regionach, a także przyciągania inwestycji zagranicznych i globalnych partnerów. Poza tym modernizacja infrastruktury pocztowej zmniejszy negatywny wpływ na środowisko: nowe centra logistyczne będą spełniać wszystkie unijne normy środowiskowe i ograniczą ruch towarowy w miastach dzięki przeniesieniu centrów sortowania poza miasto”- powiedział Smelanski.

Jak podawał Ukrinform, 6 października w Brukseli odbył się 22 szczyt Ukraina - UE, podczas którego strony podpisały 6 umów finansowych na łączną kwotę prawie 400 mln euro.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-