Rada Narodowego Banku Ukrainy ogłosiła wotum nieufności wobec Rożkowej i Sołoguba

Rada Narodowego Banku Ukrainy ogłosiła wotum nieufności wobec Rożkowej i Sołoguba

Ukrinform
Rada Narodowego Banku Ukrainy udzieliła nagany i ogłosiła wotum nieufności pierwszemu wiceprzewodniczącemu NBU Ekaterynie Rożkowej i wiceprzewodniczącemu NBU Dmytro Sołogubowi.

Według Ukrinform, szef Rady NBU Bohdan Danyłyszyn napisał o tym na swoim profilu na Facebooku po posiedzeniu Rady Narodowego Banku Ukrainy, które rozważało szereg spraw organizacyjnych, finansowych i kadrowych.

„Udzielić Ekaterynie Rożkowej, pierwszej wiceprezes prezesa Narodowego Banku Ukrainy i Dmytro Sołogubowi, zastępcy prezesa Narodowego Banku Ukrainy nagany. Ogłosić wotum nieufności wobec pierwszej wiceprezes prezesa Narodowego Banku Ukrainy i Dmytro Sołogubowi, zastępcy prezesa Narodowego Banku Ukrainy” podano w wiadomości.

Jak podawał Ukrinform, były szef Narodowego Banku Ukrainy Jakiw Smołyj dnia 1 lipca złożył na ręce Prezydenta pismo z rezygnacją z powodu „systematycznej presji politycznej”. Dnia 16 lipca 2020 roku Rada Najwyższa Ukrainy na wniosek Prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego powołała Kyryła Szewczenkę na stanowisko Prezesa Narodowego Banku Ukrainy.

Dnia 6 lipca Rada Narodowego Banku Ukrainy wstrzymała się od powołania Ołeha Czurija na stanowisko wiceszefa Narodowego Banku Ukrainy, a dnia 22 lipca został on odwołany w związku z upływem jego kadencji na tym stanowisku.

Następnie dnia 31 lipca Rada NBU odwołała Serhyja Chołoda ze stanowiska wiceprezesa NBU, a na posiedzeniu w dniu 26 sierpnia zwolniono kolejnego zastępcę prezesa Narodowego Banku Ukrainy -  Romana Borysenko.

Juryj Gełety, Oleksandr Szaban i Jarosław Matuzka, których kandydatury zgłosił nowy szef NBU, zostali powołani na wiceprezesów Narodowego Banku Ukrainy.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-