Ministerstwo Finansów nie rozważa scenariusza, w którym Ukraina nie otrzyma transzy od MFW

Ministerstwo Finansów nie rozważa scenariusza, w którym Ukraina nie otrzyma transzy od MFW

Ukrinform
Ministerstwo Finansów nie rozważa scenariusza, w którym Ukraina nie otrzyma transzy od Międzynarodowego Funduszu Walutowego.

Jak podawał Ukrinform, powiedział to minister finansów Serhyj Marczenko, informuje służba prasowa ministerstwa.

„Wypełniamy wszystkie nasze zobowiązania. Nie rozważam scenariusza, w którym nie otrzymamy transzy od MFW” - powiedział Marczenko.

Przypomniał, że misja MFW jest oczekiwana w październiku-listopadzie br.

„Współpracujemy z MFW. W tym szczególnym okresie życia kraju, a są to lata 2020–2021, potrzebny jest nam taki partner jak MFW. W strategii Ministerstwa Finansów postawiliśmy sobie za zadanie rezygnację z finansowania przez MFW w 2023 roku” - powiedział Marczenko.

Jak podawał Ukrinform, Ministerstwo Finansów spodziewa się otrzymać do końca roku dwie transze z Międzynarodowego Funduszu Walutowego po 700 mln USD każda. W czerwcu 2020 roku Ukraina otrzymała pożyczkę z MFW w wysokości 2,1 mld USD.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-