Ministerstwo Finansów planuje w 2023 roku zrezygnować z kredytów MFW

Ministerstwo Finansów planuje w 2023 roku zrezygnować z kredytów MFW

Ukrinform
Ministerstwo Finansów Ukrainy planuje zrezygnować z pożyczek MFW w 2023 roku.

Jak podał Ukrinform, powołując się na służbę prasową Ministerstwa Finansów, stwierdził o tym szef resortu Serhyj Marczenko.

„W tym szczególnym okresie życia kraju, a są to lata 2020–2021, potrzebny jest nam taki partner jak MFW. W strategii Ministerstwa Finansów postawiliśmy sobie za zadanie rezygnację finansowania przez MFW w 2023 roku. Ale do tego czasu musimy być uczciwymi partnerami. Zanim wysłaliśmy budżet do parlamentu, przekazaliśmy cały pakiet budżetowy do MFW” - powiedział Marczenko w wywiadzie dla internetowej gazety Strana.ua.

Wskazał, że na tym etapie trwają konsultacje.

"Niedawno Premier rozmawiał z dyrektorem Departamentu Europejskiego. Musimy przejść przez etap dyskusji o konkretnych parametrach. Nie mówimy o wymaganiach, po prostu wyjaśniamy, dlaczego uwzględniliśmy taki wzrost lub takie wydatki" - powiedział Marczenko.

Jak podawał Ukrinform, Ministerstwo Finansów spodziewa się otrzymać do końca roku dwie transze z Międzynarodowego Funduszu Walutowego po 700 mln USD każda. W czerwcu 2020 roku Ukraina otrzymała pożyczkę z MFW w wysokości 2,1 mld USD.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-