Szmyhal mówi, że MFW jest konsultowany w sprawie deficytu budżetowego-2021

Szmyhal mówi, że MFW jest konsultowany w sprawie deficytu budżetowego-2021

Ukrinform
Rząd jest w trakcie konsultacji w sprawie możliwego zmniejszenia deficytu budżetu państwa w 2021 roku.

Premier Denys Szmyhal powiedział to podczas roboczej podróży do obwodu lwowskiego - donosi Ukrinform powołując się na rządowy portal.

„W tym roku deficyt wyniesie 7,5%, około 298 mld UAH. W przyszłym roku planujemy 6%, ale teraz negocjujemy z Międzynarodowym Funduszem Walutowym, aby go nieco zmniejszyć. Jednocześnie tegoroczny i przyszłoroczny budżet rok są realistyczne i zostaną w pełni zrealizowane” - zapewnił Szmyhal.

Według niego, strategia Rządu polega na dalszym ograniczaniu zarówno deficytu budżetowego, jak i długu publicznego Ukrainy.

Szmyhal zwrócił również uwagę, że w III kwartale 2020 roku obserwuje się umiarkowane ożywienie gospodarcze, które będzie kontynuowane w 2021 roku.

Według szefa Rządu w tym roku deficyt budżetu państwa wyniesie 7,5% PKB, a w 2021 roku zmniejszy się do 6% PKB.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-