Ulgi dla biznesu: Rząd anulował 36 aktów prawnych

Ulgi dla biznesu: Rząd anulował 36 aktów prawnych

Ukrinform
Na posiedzeniu 23 września Rada Ministrów anulowała 36 normatywnych aktów prawnych ministerstw i innych centralnych organów wykonawczych w zakresie państwowej regulacji cen, energetyki i licencjonowania działalności gospodarczej.

Jak podał Ukrinform, serwis prasowy Ministerstwa Rozwoju Gospodarki, Handlu i Rolnictwa informuje o tym na Facebooku.

Decyzja Rządu pozwoli na uporządkowanie pola prawnego z nieistotnych i przestarzałych regulacyjnych aktów prawnych, przyczyni się do stworzenia korzystnych warunków do prowadzenia działalności gospodarczej i poprawy regulacyjnych norm. Ponadto przedsiębiorcy będą spędzać mniej czasu i tracić mniej pieniędzy, na wypełnienie przepisów rządowych.

"Dziś jesteśmy o krok bliżej zapewnienia komfortowych warunków do prowadzenia biznesu na Ukrainie, co jest stałym priorytetem rządu i Ministerstwa Gospodarki. Przejrzyste zasady i brak nadmiernej presji regulacyjnej są niezbędnym warunkiem rozwoju przedsiębiorczości" - powiedział minister gospodarki Ihor Pietraszko.

Jak informowaliśmy, 5 sierpnia Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski podpisał ustawę „O zmianach w Kodeksie Podatkowym Ukrainy w zakresie funkcjonowania elektroniczna biura i uproszczenia pracy indywidualnych przedsiębiorców”. W szczególności prawo znosi obowiązek prowadzenia księgi dochodów dla przedsiębiorców indywidualnych z pierwszej i drugiej grupy, a także dla przedsiębiorców indywidualnych z trzeciej grupy, którzy nie są płatnikami VAT-u.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-