W ciągu 2 lat spodziewane są inwestycje w ukraińską gospodarkę w wysokości 2,2 mld USD - UkraineInvest

W ciągu 2 lat spodziewane są inwestycje w ukraińską gospodarkę w wysokości 2,2 mld USD - UkraineInvest

Ukrinform
Według wstępnych obliczeń Biura Promocji Inwestycji (UkraineInvest) w latach 2020-2022 spodziewane są inwestycje w ukraińską gospodarkę w sumie na ponad 2,2 mld USD.

Według Ukrinformu było to powiedziane na konferencji prasowej „Ukraina: czy projekty inwestycyjne spowodują powrót Ukrainy w pole widzenia zagranicznych inwestorów?” powiedział dyrektor wykonawczy UkraineInvest Serhyj Cywkacz.

Według niego Urząd pracuje obecnie nad 46 projektami inwestycyjnymi, które w latach 2020-2022 przewidują przyciągnięcie do ukraińskiej gospodarki co najmniej 2,2 mld USD. Cywkacz odnotował, że na około 527 milionów dolarów w ciągu najbliższego półtora roku planowane są inwestycje firm już działających na Ukrainie.

„W ramach projektu UkraineInvest planujemy otworzyć od 10 do 15 międzynarodowych biur. Teraz wygrywamy z takimi centrami jak Nowy Jork, Londyn, Sztokholm i inne stolice, w których są potencjalni inwestorzy” - powiedział Cywkacz.

Jak informowaliśmy, Biuro Promocji Inwestycji jest stałym organem doradczym Gabinetu Ministrów Ukrainy, który został utworzony dekretem Rządu w październiku 2016 roku w celu przyciągnięcia bezpośrednich inwestycji zagranicznych na Ukrainę i poprawy wizerunku państwa jako kraju atrakcyjnego do inwestowania. Praca UkraineInvest ma na celu dostarczanie inwestorom aktualnych informacji i porad dotyczących specyfiki prowadzenia działalności gospodarczej na Ukrainie, a także działalności w głównych sektorach gospodarki: agrobiznesie, produkcji, energetyce, infrastrukturze oraz innowacyjnych technologiach. Główne działania Biura Promocji Inwestycji: tworzenie sprzyjającego klimatu inwestycyjnego; pomoc inwestorom w prowadzeniu biznesu na Ukrainie; tworzenie możliwości zwiększenia inwestycji w ukraińskiej gospodarce.

Imprezy realizowane przez UkraineInvest obejmują organizację seminariów i spotkań inwestycyjnych, udział w specjalistycznych wystawach, wydarzenia z zakresu marketingu bezpośredniego, organizację wizyt potencjalnych inwestorów, poszukiwanie lokalnych partnerów dla potencjalnych inwestorów, pomoc w uzyskaniu niezbędnych zezwoleń i itp. prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-